Lampy led zewnętrzne – przegląd modeli

Lampy led zewnętrzne – przegląd modeli

Kategorie: Główna , Porady

Lampy LED zewnętrzne ostatnimi czasy cieszą się naprawdę sporym zainteresowaniem. Powodem tak dużej popularności tego typu lamp jest fakt, że nie tylko pełnią one funkcję oświetleniową, ale również dekoracyjną. Odpowiednio rozmieszczone, stylowe oprawy potrafią bowiem podkreślić piękno danego domu oraz sprawić, że będzie się on dobrze prezentował nie tylko w ciągu dnia, ale również w trakcie trwania nocy. Z uwagi na fakt, że lampy zewnętrzne stały się naprawdę popularne, to powstało wiele różnych rodzajów i modeli tego typu oświetlenia. Przez to, że przeróżnych lamp zewnętrznych typu LED jest tak wiele, to nie sposób jest je wszystkie opisać w jednym artykule. Niemniej jednak przedstawię i opiszę kilka godnych uwagi rodzajów lamp zewnętrznych. 

Dlaczego warto wybrać oświetlenie LED?

Zanim wezmę się za opisywanie poszczególnych rodzajów zewnętrznego oświetlenia typu LED, to wytłumaczę, dlaczego lampy LED są lepsze od tych klasycznych. Po pierwsze źródła światła typu LED zużywają o wiele mniej prądu, co przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną. Po drugie, żywotność żarówek LED jest dłuższa niż w przypadku takich tradycyjnych źródeł światła, dzięki czemu generujemy mniej odpadów, co przyczynia się do utrzymywania naszej planety w czystości. Biorąc pod uwagę te dwa aspekty, o wiele bardziej opłaca się korzystać z żarówek LED. 

Lampy LED zewnętrzne – lampy wiszące

Pierwszym, doskonałym przykładem oświetlenia zewnętrznego są lampy wiszące, które można zamontować między innymi na tarasie. Tego typu oświetlenie znaleźć można w najróżniejszych stylach, rozmiarach i kolorach. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie. Warto wspomnieć, że lampy wiszące LED zazwyczaj dzielą się na dwie kategorie: lampy ze zintegrowanym źródłem światła typu LED oraz takie, do których trzeba osobno dokupić żarówki. 

Lampa LED zewnętrzna – plafon zewnętrzny

Kolejną, godną uwagi opcją jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne są plafony sufitowe. Tak samo, jak lampy wiszące doskonale sprawdzą się one jako oświetlenie stylowo urządzonego tarasu. Tego typu lampę można również zamontować w nowoczesnej altanie. Plafony sufitowe to oświetlenie ogólne, dlatego też zazwyczaj wystarczy jeden egzemplarz, aby oświetlić daną przestrzeń. 

Oświetlenie LED zewnętrzne – lampa elewacyjna

Lampa elewacyjna to nic innego jak kinkiet ścienny zewnętrzny. Tego typu produkty zazwyczaj wykorzystywane są do oświetlenia elewacji domu i najczęściej pełnią one bardziej funkcję dekoracyjną niż praktyczną. Nie oznacza to jednak, że kinkiet zewnętrzny LED nie może być wykorzystywany również jako oświetlenie tarasu czy też przydomowej ścieżki. Warto wspomnieć, że tego typu lampy dostępne są w najróżniejszych formach, rozmiarach i kolorach. 

Halogen zewnętrzny 

Lampy zewnętrzne halogenowe, choć nie są tak często spotykane, jak popularne ostatnio LED, to niemniej jednak sprawdzą się one doskonale w roli oświetlenia przydomowej ścieżki, podjazdu czy także tarasu. Lampy zewnętrzne halogenowe to zazwyczaj oświetlenie ścienne, które charakteryzuje się prostą, w miarę uniwersalną formą. Tego typu lampy doskonale sprawdzą się na elewacji budynku urządzonego w stylu minimalistycznym. 

Oświetlenie zewnętrzne domu LED – lampa solarna zewnętrzna

Lampami na które coraz więcej osób ostatnimi czasy się decyduje, są oprawy z wbudowanym panelem solarnym. Mówi się, że powodem rosnącej popularności tego typu oświetlenia jest rosnąca cena energii elektrycznej oraz fakt, że wielu z nas pragnie korzystać z odnawialnych źródeł energii, które nie powodują zniszczenia naszej planety. Lampy solarne najczęściej spotyka się w formie lamp natynkowych lub lamp ogrodowych. 

Lampy  ogrodowe LED do ziemi

Wiadomym jest, że oświetlenie zewnętrzne domu to nie wszystko. Posiadanie domu zazwyczaj bowiem wiąże się również z posiadaniem ogrodu, a jeśli ktoś posiada ogród, to najczęściej chce, aby także on prezentował się pięknie nie tylko w ciągu dnia, ale również w trakcie trwania nocy. Rodzajów lamp ogrodowych jest wiele, ale tym chyba najbardziej popularnym i najczęściej spotykanym są oczywiście lampy do ziemi. Tak duża popularność tego typu oświetlenia wynika z wielu faktów. Po pierwsze lampy ogrodowe LED można wbić w ziemię w wybranym przez siebie miejscu. Po drugie łatwo je przenieść, gdy aktualna aranżacja nam się znudzi. Po trzecie nie musimy martwić się o podpinanie tego typu lamp do źródła zasilania, ponieważ zazwyczaj są one albo solarne, albo na baterie lub ewentualnie akumulator. 

Lampy LED – oświetlenie świąteczne zewnętrzne

Ostatnim rodzajem lamp zewnętrznych, który przedstawię w tym artykule, są lampy świąteczne. Do tej kategorii zaliczają się różnego rodzaju światełka, przenośne i zawieszane lampy, które po okresie świątecznym można łatwo usunąć. Z uwagi na fakt, że tego typu lamp i lampek w okresie świątecznym większość osób rozmieszcza naprawdę sporo, to najlepiej jest się zdecydować na lampy ze źródłem światła typu LED, aby dzięki temu zaoszczędzić nieco energii elektrycznej, a co za tym idzie – zapłacić dużo niższy rachunek niż musielibyśmy w przypadku użycia tradycyjnych żarówek.

Lampy zewnętrzne i ogrodowe LED – gdzie kupić?

W obecnych czasach rynek oświetleniowy jest niemalże przepełniony różnego rodzaju lampami, dlatego też znalezienie odpowiedniej lampy zewnętrznej lub ogrodowej nie powinno być niczym trudnym. Tego typu oświetlenie w zależności od preferencji można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jeśli zaś chodzi o to, na jakich producentów można się zdecydować, to do godnych uwagi opcji zaliczają się: astro, maxlight, markslojd oraz globo lighting

Lamp zewnętrznych lub ogrodowych na rynku oświetleniowym jest naprawdę sporo. Od siebie nawzajem różnią się one głównie rodzajem, designem i kolorem. Z uwagi na fakt, że istnieje tak duża różnorodność zarówno lamp zewnętrznych, jak i ogrodowych, to każda potrzebująca tego typu oświetlenia osoba powinna znaleźć coś dla siebie. 

Zaloguj się aby ocenić ten artykuł

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)