Lampy wiszące nad stół 

Sklep internetowy z oświetleniem Kolory Światła to miejsce, w którym kupić można nie tylko różnego rodzaju lampy jak na przykład kinkiety ścienne, plafony sufitowe czy reflektory wpuszczane w sufit. W naszej szerokiej ofercie znaleźć można również przeróżne akcesoria oświetleniowe jak choćby ramy montażowe czy najzwyklejsze na świecie żarówki. Jako obsługa Kolorów Światła dbamy o to, aby oferowane przez nas produkty wysokiej jakości były zawsze różnorodne, tak aby każdy nasz klient mógł znaleźć coś dla ciebie! ... Czytaj więcej

Widok

Pokazuje 1 - 36 z 804 elementów

Lampy nad stół – podstawa dobrego oświetlenia

Każdy, kto choć raz musiał kupić lampę, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Wynika to z faktu, że według niektórych osób lampy to jeden z najważniejszych elementów wystroju wnętrz. Dobrze dobrane potrafią one dodać pomieszczeniu uroku, szyku lub elegancji. Z kolei te niefortunnie wybrane, będą szpeciły dany pokój, przytłaczając go na przykład swoją masywnością. Warto więc porządnie zastanowić się przed zakupem danej lampy, aby później nie żałować. Miejscem w domu lub w mieszkaniu, w którym dobrane przez nas oświetlenie wyjątkowo rzuca się w oczy, jest przestrzeń nad stołem. Wynika to z faktu, że stół w jadalni, kuchni bądź salonie często jest przez nas wyeksponowaną, centralną częścią pomieszczenia, co sprawia, że znajdujące się nad nim oświetlenie, jest również bardziej widoczne. 

Jak dużą lampę nad stół wybrać?

Chyba największym dylematem, przed jakim musi stanąć osoba kupująca oświetlenie wewnętrzne nad stół, jest wybór odpowiedniej wielkości. Zbyt mała lampa może bowiem nie oświetlać odpowiednio białego pomieszczenia. Zbyt duża wywołuje z kolei przytłaczający efekt. Na jaką wielkość lampy do kuchni, jadalni lub salonu zdecydować się więc, aby zachować odpowiedni balans pomiędzy wymiarami stołu a szerokością klosza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, można jednak zauważyć pewną prawidłowość. W przypadku gdy długość stołu jest mniejsza niż 1,5 metra, to lepiej będzie zdecydować się na mniejszą lampę, której doskonałym przykładem jest znajdująca się w naszej ofercie, mająca 10cm średnicy Ideal Lux FRIDA. Jeśli z kolei posiadamy stół, który mierzy więcej niż 1,5 metra, to wybrana przez nas lampa nad stół spokojnie może być pokaźnych rozmiarów. Znajdującym się w naszej ofercie przykładem takiego właśnie rodzaju oświetlenia jest  Maytoni Nostalgia, której średnica wynosi aż 131,5cm. Ważnym aspektem, na który również musimy zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia, jest to, ile dany model potrzebuje przestrzeni dzielącej go od stołu. W przypadku mniejszych lamp jest to 50-60cm. Większe modele potrzebują zaś 75-90cm. 

Lampy wiszące nad  stół – dla każdego coś dobrego

Jako obsługa Kolorów Światła jesteśmy świadomi, że ile osób, tyle wizji i pomysłów na wymarzoną lampę. Staramy się więc, aby w ofercie naszego sklepu znajdowało się możliwie jak najwięcej wysokiej jakości różnorodnych produktów, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie inaczej jest w przypadku lamp nad stół, których w naszej ofercie jest naprawdę sporo. Oferujemy lampy większe i mniejsze, bardziej klasyczne i nowoczesne, minimalistyczne oraz bardziej wyszukane. Wśród naszego asortymentu można znaleźć produkty takich producentów jak: AZzardo, Lucide, MAXlight, Nowodvorski oraz wiele, wiele innych.